«ویرانی» سارا ساسانی در نگارخانه آرته

[ad_1]

نمایشگاهی از آثار عکاسی و چیدمان سارا ساسانی با عنوان « ویرانی » عصر روز جمعه 16 تیر ماه جاری در نگارخانه آرته برگزار می شود.

به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، بانو ساسانی در این نمایشگاه با هدفی ویژه اقدام به نمایش 10 قطعه عکس رنگی در اندازه 70 در 105 سانتیمتر و 32 قطعه عکس رنگی در اندازه 15 در 15 سانتی متر در کنار دو فضای چیدمان شده ارایه کرده است.
در این نمایشگاه همچنین صداهایی مبتنی بر داستانی خطی با مفهوم مادر همراه است. مفهومی مبنی بر لحظه ای که زنی در آستانه مادر شدن با رخداد ناگواری مواجه می شود.

سارا ساسانی متولد سال 1364 در تهران و دانش آموخته رشته پژوهش هنر است. ساسانی پیش تر از این با نمایشگاه هایی چون: پرتره مجسمه سازان ، بی زمین و … به ارایه ایده ها و مضامین ذهنی خود پرداخته است.

در قاب نخست نمایشگاه عکس ویرانی به عنوان استیتمنت نمایشگاه به قلم سارا ساسانی آمده است:
در سال های اخیر اخبار ناگوار بسیاری از گوشه و کنار کشورم شنیده ام، اما ناگوارترین آن ها اخبار مرگ جنین در رحم مادر است.
مادران بسیاری در اطراف من بارها بارور شدند اما پس از مدتی متوجه شدند کودکشان در رحم مرده است، آنها تنها یک بار مردند اما مادران باردار چندین بار پی در پی مردند، زنده شدند و باز هم مردند.
رحم هایی که به دلیل شرایط بد محیطی خیلی زود مجبور به از دست دادن جنین شدند، خیلی زودتر از موعد، خیلی زودتر از زود. این ها اخباری بود که بسیار دیدم و شنیدم اما کمتر به آن گوش و اهمیت دادند.
برای تمام مادران داغدار و تمام رحم های بی فرزند نگران و ناراحت هستم، نگران از آینده ای نامعلوم و ناراحت از حال ناخوش.

نمایشگاه عکس « ویرانی » ساعت 17 روز جمعه 16 تیر ماه در محل گالری آرته گشایش یافته و تا ساعت 21 ادامه خواهد داشت. سایر علاقمندان می توانند تا پایان روز پنجشنبه 22 تیرماه از ساعت 16 تا 20 از این نمایشگاه عکس و چیدمان دیدار کنند.
گالری آرته شنبه ها تعطیل است.
نگارخانه آرته در تهران ، ونک، خیابان ملاصدرا، شیخ بهایی جنوبی، پایین تر از پل همت، بلوار علی خانی، بیست متری گلستان، دوازده متری دوم، شماره 3 واقع شده است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *